NAGRADNI LIKOVNI NATJEČAJ
U okviru „Croatiade 2016”, Hrvatska je državna samouprava i ove godine raspisala NAGRADNI LIKOVNI NATJEČAJ za djecu hrvatskih vrtića na temu Blagdani u mojem vrtiću, a za učenike osnovnih i srednjih škola u Mađarskoj, na temu Moja Hrvatska. Tehnika izradbe likovnih radova bila je slobodna, uz iskorištavanje mogućnosti kolaža, pastela, flomastera, akvarela i kombiniranih tehnika.
Pošto je 2. ožujka istekao rok za prijavu, sve pristigle radove vrednovala je umjetnica Estera Šarkić.
Obavijest o nagrađenim učenicima i vremenu dodjele dostavljena je svim školama, a 21. ožujka u pečuškoj Hrvatskoj školi Miroslava Krleže upriličeno je svečano proglašenje rezultata i dodjela nagrada. Već po običaju, tom je prigodom priređena prigodna izložba učeničkih radova, a najbolji radovi opet će biti objavljeni na HDS-ovu Zidnom kalendaru za 2017. godinu.
Nagrađeni u kategoriji vrtića
Posebna nagrada:
Jasna Kozarić, dječji vrtić "MK" Pečuh, nastavnica: Zlata Štric Šoltes;
Hanna Papp, mohački dječji vrtić, nastavnica: Valerija Činčak Heil;
Dorina Prokop, mohački dječji vrtić, nastavnica: Valerija Činčak Heil;
Ana Perternai, salantski dječji vrtić, nastavnica: Eva Kapitanj;
Kinga Orban, santovački Hrvatski vrtić, nastavnica: Klara Velin Sabo;
Dora Illeš, santovački Hrvatski vrtić, nastavnica: Klara Velin Sabo.
3. mjesto
Virag Kiš, salantski dječji vrtić, nastavnica: Eva Kapitanj;
Dorina Farago, santovački Hrvatski vrtić, nastavnica: Klara Velin Sabo.
2. mjesto
Žofi Farago, santovački Hrvatski vrtić, nastavnica: Ljubica Pačko.
1. mjesto
Andor Gyöngy, salantski dječji vrtić, nastavnica: Kristina Gergić Nađ.
1. – 2. razred
Posebna nagrada:
Kamila Lajtai, 1. b r., mohačka, nastavnica: Hermina Bischof Wiszt;
Iringó Gazsi, 1. r., salantska OŠ, nastavnica: Eva Adam Bedić;
Filadelfija Karić, 2. r., salantska OŠ, nastavnica: Eva Adam Bedić;
Georgina Doboš, 2. r. keresturska OŠ "NZ", nastavnica: Dijana Kočiš.
3. mjesto
Henrieta Bagarus, 1.r., keresturska OŠ "NZ", nastavnica: Gabriela Solymos.
2. mjesto
Petra Bató, 2. r., salantska OŠ, nastavnica: Eva Adam Bedić.
1. mjesto
Akoš Rendeš, 2. r., salantska OŠ, nastavnica: Eva Adam Bedić.
3. – 4. razred
Posebna nagrada:
Vivien Jakošević, 3. r., HOŠUD Santovo;
Kira Karakai, 4. r., serdahelska OŠ "KZ", nastavnica: Dijana Kočiš;
Mila Marlyn, 3. r., HOŠIG Budimpešta, nastavnik: Zoltán Csomós;
Grga Oros, 4. b r., mohačka OŠ, nastavnica: Anita Erdélyi Jandok;
Marko Nađ, 4. b r., mohačka OŠ, nastavnica: Anita Erdélyi Jandok;
Danijel Bogdan, 4. r., "IF" Borsfa, nastavnica: Viktorija Feitli Joža.
3. mjesto
Flora Orban, 4. r., keresturska OŠ "NZ", nastavnica: Biserka Kiš.
2. mjesto
Aron Zug, 3. b. r., mohačka OŠ, nastavnica: Anita Erdélyi Jandok;
Mira Ivanac, 3. b. r., mohačka OŠ, nastavnica: Anita Erdélyi Jandok.
1. mjesto
Evelin Kutaši, 4. r., serdahelska OŠ "KZ", nastavnica: Dijana Kočiš.
5. – 6. razred
Posebna nagrada:
Klaudija Wollar, 5. r., HOŠUD Santovo, nastavnica: Ibolja Valkai Kovačev;
Mira Gyömbér, 5. r., HŠ "MK" Pečuh, nastavnica: Ana Schneiderich;
Georgina Major, 5. r., serdahelska OŠ "KZ", nastavnica: Dijana Kočiš;
Zoltan Đurica, 5. b r. mohačka OŠ, nastavnica: Anita Erdélyi Jandok;
Dora Regős, 6. b r., mohačka OŠ, nastavnica: Anita Erdélyi Jandok;
Napsugár Feitli, 6. r., "IF" Borsfa, nastavnica: Viktorija Feitli Joža.
3. mjesto
Lila Grubić, 6. r., koljnofska OŠ "MN", nastavnica: Biserka Brindza.
2. mjesto
Lilla Villányi, 6. r., lukoviška OŠ, nastavnica: Anica Popović Biczak.
1. mjesto
Karina Križić, 6. r. salantska OŠ, nastavnica: Eva Adam Bedić.
7. – 8. razred
Posebna nagrada:
Bence Mađarić, 8. r., tukuljska OŠ "SW", nastavnica: Edmond Bende;
Szofi Balázs, 7.r. HOŠIG Budimpešta, nastavnik: Zoltán Csomós;
Mercédesz Nagy, 7. r. koljnofska OŠ "MN", nastavnica: Katica Mohoš Arato.
3. mjesto
Vanda Molnar, 8. r., OŠ "IF" Borsfa, nastavnik: Stjepan Vuk.
2. mjesto
Balázs Tóth, 8. r., tukuljska OŠ "SW", nastavnik: Edmond Bende.
1. mjesto
Kristijan Takač, 8. r., martinačka OŠ, nastavnica: Erika Sigečan Kuštra.
Gimnazija
Posebna nagrada:
Bernadeta Turul, 9. r., pečuška HŠ "MK", nastavnica: Ana Schneiderich.